Saatlere Dair Aradığınız Her Şey - Haberler & İncelemeler | HOROBOX
Horobox, mekanik saatçilik dünyasındaki tüm yenilik ve haberleri en hızlı şekilde saat severlere duyurabilmek, onları gelişmelerden haberdar edebilmek için hazırlanmış bir Web portalıdır. Yayına başladığı 1 Temmuz 2015 tarihinden bu yana farklı tarzı ve her gün yenilenen özgün içeriği ile kısa sürede dijital dünyanın zirveye oynayan isimlerinden biri olmayı başarmıştır.

Yaptığı işi çok seven saat tutkunlarının bir araya gelerek hayata geçirdiği Horobox’ta içeriklerin tamamı bizler tarafından hazırlanmakta olup hiçbir markaya ya kişiye bağımlı olmayan tarafsız yorumlar içermektedir.

Horobox, geniş ekibimiz tarafından, ciddi emek sarf edilerek hazırlanan bir oluşumdur. Bizler için her ne kadar işten çok bir tutku haline gelmiş olsa da devam edebilmek için oluşan masrafları karşılayabilmemiz gerekliliği vardır. Bunun da tek yolu markalardan alacağımız destek ve reklamlardır.

Bu sayfada bizlere sponsorluk desteği veren ortaklarımızı sizlerle paylaşmak istedik. Saatçilik sektörüne olan katkımızı göz ardı etmeyerek, hiçbir editoryal beklentileri olmadan bizleri destekleyen sponsorlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bununla beraber belirtmek isteriz ki, içeriklerimizi hazırlarken bugüne kadar ödün vermediğimiz tarafsızlık ilkemiz bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir.
 • partner-bvlgari.jpg

  İsmi lüks kavramı ile beraber anılır hale gelen ünlü İtalyan mücevherat markası Bulgari’nin saat sektörüne adım atmasının ilginç bir hikâyesi var. Ünlü marka 1975 senesinde toplam 100 kişiden oluşan seçkin ve özel müşterileri için bir hediye tasarlamak ister. Bu özel zümreyi hoş bir sürpriz ile şaşırtmak isteyen Bulgari 100 adetlik ilk saat serisini de üretmiş olur.

  Özellikle geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde yaptığı yatırımlarla lüks saat sektöründeki yerini daha da sağlamlaştıran marka, günümüzde Diagono, Octo, Serpenti ve Roma gibi koleksiyonlarla saat dünyasının vazgeçilmezleri arasında kalmaya devam ediyor...

 • partner-montegrappa.jpg

  Lüks yazım enstrümanları konusunda faaliyet gösteren ilk İtalyan üretici olan firma, 1912 senesinde Bassano del Grappa bölgesinde kuruldu. Bir asrı aşan kusursuz işçilik anlayışıyla tanımlanan İtalyan marka, tasarımları ve kendine has tarzı ile dünya çapında tanınan bir marka haline geldi.

  Sanat, spor ve siyaset dünyasından pek çok tanınmış simanın da tercihi olan Montegrappa’nın müşteri portföyünde, John Dos Passos, Paulo Coelho, Ernest Hemingway. Papa II. John Paul, İspanya Kralı Juan Carlos, Ürdün Kralı Hüseyin, Tayland Kraliçesi Sirikit of Thailand ve Bruney Sultanı Hassanal Bolkiah gibi ünlüler de yer alıyor.

 • partner-mont-blanc.jpg

  1906'dan günümüze kadar uzanan lider ruhuyla yazım enstrümanları kültürüne yön veren yenilikleri hayata taşıyan Montblanc, bugün de lüks yazım enstrümanları, saatler, deri ürünler, aksesuarlar, parfümler ve gözlükler gibi alanlarda yenilikçi anlayışından ödün vermeden faaliyetlerini sürdürüyor. 

  Lüks yazım enstrümanları ile ilgili nefes kesen tasarımları Hamburg Almanya'da hayata geçiren Montblanc, Le Locle ve Villeret'de bulunan tesislerinde lüks saatlerini üretmeye devam ederken, deri ürünler için ise Floransa İtalya’da yer alan atölyesinden faydalanıyor. Markanın 100 yılı aşan tecrübesi sayesinde bugün Montblanc amblemi, performans, yenilik, kalite ve tarzın sembolü olarak tanınıyor.

 • partner-blancpain.jpg

  Dünyanın en eski saat markalarından biri olarak bilinen Blancpain, kurulduğu 1735 senesinden bu yana mükemmelliğin standartlarını belirleyen marka olarak faaliyetlerine devam ediyor. Teknik anlamda bir başarının ötesinde, zarafetin de bir sembolü olarak tasarlanan Blancpain saatleri, markanın İsviçre’de yer alan fabrikasında tasarlanıyor gerekli tüm kalite kontrol aşamalarını adında bırakarak hayata geçiriliyor.

  Markanın Joux Valley’de yer alan tesislerinde çalışan tüm personelde olduğu gibi, dünyanın farklı noktalarında yer alan butiklerde görev yapan ekipler de aynı kusursuz kalite bilinciyle hareket ediyor.

 • partner-christies.jpg

  Dünyanın en ünlü müzayede evlerinden biri olan Christie’s, özelikle geçtiğimiz son on yılda büyük önem kazanan lüks saat konusunda da alışılmış kalitesini ve hizmet anlayışını başarıyla sunuyor.

  Saat koleksiyonerlerinin yüreklerini hoplatacak nadide parçaları bir araya toplayan müzayedelere imza atan firma, sunduğu güvenilir alışveriş tarzı mükemmel ekspertiz anlayışı ile sektörün lider markalarından biri olmaya devam ediyor.